Krakowskie Targi Seniora

27 września nasza redakcja odwiedziła krakowskie Targi Seniora. Na targowych stoiskach jak zawsze z takiej okazji dominowały kosmetyki, suplementy diety, atrakcyjne oferty wyjazdowe i pobytowe biur podróży. Oczywiście były też wykłady, odczyty, występy estradowe i spotkania autorskie, między innymi z najsłynniejszą babcią XXI wieku Beatą Borucką.

 

 

Odwiedzając targi staram się zawsze "wyłapać" na nich miejsca, które nieco odbiegają od dominujących na wydarzeniu trendów. Tym razem trafiłam na trzy takie stoiska, które przyciągnęły moją uwagę. Stoisko zbudowane z kartonowych elementów, obok kartonowe budowle, robot i dość duże zainteresowanie odwiedzających. Cardblocks - klocki konstrukcyjne, które mogą stanowić doskonałą (i o wiele tańszą) alternatywę dla popularnych klocków lego. Pierwsze skojarzenie dla fanów minecrafta - to ich świat przeniesiony do realu, z tą różnicą, iż dopuszczono tutaj także formy owalne. Po krótkiej rozmowie z pomysłodawcą i producentem panem Piotrem Nawracałą, wiedziałam już że to nie przypadek, ale efekt realizacji własnych pasji i inżynieryjnych przemyśleń.
Tatromaniak Albin Marciniak z Fundacji Klubu Podróżników Śródziemie - imponująca ilość wiedzy na temat polskich zamków, miejsc ciekawych i często mało znanych. Stoisko przyciągało uwagę przede wszystkim przepięknymi autorskimi fotografiami.
Na koniec nieco nowoczesnej technologii - stoisko firmy Electroride i ciekawy pomysł dla seniorów - pojazdy elektryczne na każdą pogodę - wersja sportowa (chociaż przy prędkości 25 km/h nie poczuje się raczej wiatru we włosach) i zabudowana, dwuosobowa dla nieco spokojniejszych użytkowników, ceniących sobie komfort. 

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Ostatnio zmieniany piątek, 04 październik 2019 08:24