113 wieczór Bielskiej Sceny Kabaretowej - Jacek Fedorowicz

kwiecień 25, 2019 2054
Marek Majewski i Jacek Fedorowicz Marek Majewski i Jacek Fedorowicz fot. Roman Anusiewicz

23 kwietnia o godz. 19.00 w Teatrze Polskim odbyła się już 113-ta edycja Bielskiej Sceny Kabaretowej, którą tradycyjnie poprowadził Piotr Skucha. Gościem specjalnym był jeden z najwszechstronniejszych artystów polskiej estrady, filmu, radia, telewizji, gwiazda kilku dekad, do tego uznany i utytułowany grafik i malarz, absolwent Akademii Sztuk Pięknych - Jacek Fedorowicz.

Telewizja Beskid News

Podpora legendarnego Bim-Bomu, kultowy konferansjer, współautor pierwszych w Telewizji Polskiej programów rozrywkowych prowadzonych na żywo z udziałem widowni („Małżeństwo Doskonałe", „Poznajmy się"), jeden z najpopularniejszych filmowych aktorów komediowych (m. in. „Nie ma róży bez ognia"), scenarzysta filmowy („Poszukiwany, poszukiwana"), współtwórca magazynu radiowego „60 minut na godzinę", gdzie grał kilkanaście wymyślonych przez siebie postaci, autor kilkunastu książek (m.in. „Poradnik estradowca", „Będąc kolegą kierownikiem", „Ja jako wykopalisko", „Święte krowy na kółkach", „PasTVisko", „W zasadzie ciąg dalszy" i najnowsza - bestsellerowa – „Chamo Sapiens" ) oraz kultowego „Dziennika telewizyjnego", Laureat Złotego Ekranu, Złotego Mikrofonu, dwóch Wiktorów, wybrany osobowością telewizyjną roku 2000, posiadacz statuetki „Gwiazda Telewizji Polskiej"wręczonej w 2002-gim roku, z okazji 50-lecia TVP, a przede wszystkim ulubieniec publiczności, wspaniały showman mający świetny kontakt z widownią kilku już pokoleń.

Nie obyło się bez niespodzianek. Podczas występu dołączył do gwiazdy wieczoru znakomity satyryk, poeta, kompozytor, którego gościliśmy w grudniu ubiegłego roku, na 111 Bielskiej Scenie Kabaretowej - Marek Majewski. W pierwszej części wieczoru natomiast wystąpili znakomici bielscy aktorzy Teatru Polskiego: Maria Suprun i Tomasz Lorek oraz poeta i satyryk Juliusz Wątroba i Błażej Olma.

Zapraszamy w imieniu organizatora na kolejną 114-tą edycję BSK, która odbędzie się 21 maja. Gwiazdą wieczoru będzie kabaret Czesuaf z Poznania, w którym od dłuższego czasu występuje Bielszczanka - Olga Łasak.

Oceń ten artykuł
(1 głos)
Ostatnio zmieniany sobota, 11 kwiecień 2020 21:15