Veolia wspiera bielskie placówki ochrony zdrowia

Dary o wartości 20 tys. złotych, w tym niezbędne do monitorowania stanu pacjentów kardiomonitory, pulsoksymetr, a także nowoczesne urządzenie Nocospray do dezynfekcji ambulansów oraz rękawiczki, płyny do dezynfekcji i woda mineralna – takie wsparcie przekazała Veolia na rzecz Szpitala Pediatrycznego w Bielsku-Białej oraz Bielskiego Pogotowia Ratunkowego.

Szpital Pediatryczny otrzymał w sumie 100 litrów płynu do dezynfekcji rąk oraz prawie 1100 butelek wody mineralnej produkowanej przez należące do Grupy Veolia Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Tarnowskich Górach. Oprócz tego Veolia zakupiła na rzecz placówki dwa kardiomonitory oraz pulsoksymetr ze stacją dokującą. Z kolei pogotowie otrzymało 1000 par rękawiczek ochronnych i – podobnie jak szpital – wodę mineralną z Tarnowskich Gór. Dodatkowo Veolia przekazała 7,5 tys. złotych, ponad połowę sumy potrzebnej na zakup aparatu Nocospray, który posłuży do dezynfekcji karetek i innych ambulansów. Łączna wartość wsparcia dla obu instytucji wyniosła 20 tys. złotych.

W obliczu walki z koronawirusem, ratownicy medyczni stoją na pierwszej linii frontu, jednak często zapomina się o wysiłku tych osób. Cieszymy się bardzo, że Veolia zauważyła i doceniła naszą rolę i potrzeby, jakie z niej wynikają. Dary i wsparcie w zakupie Nocospray, specjalistycznego sprzętu do dezynfekcji ambulansów, to dla nas bardzo cenna pomoc. Dzięki niemu łatwiej nam będzie zadbać o bezpieczeństwo pacjentów i ratowników pracujących w ambulansach. A po zakończeniu walki z koronawirusem urządzenie będzie nam służyło w codziennej pracy. Bardzo dziękujemy - mówi Wojciech Waligóra, dyrektor Bielskiego Pogotowia Ratunkowego.

Jestem wzruszona pomocą, którą otrzymujemy. Nasz szpital zabezpiecza pomoc medyczną dzieciom z całego Podbeskidzia, a po decyzji wojewody o obowiązku pozostawania w stanie podwyższonej  gotowości w celu walki z COVID-19 musieliśmy wyposażyć w odzież ochronną personel szpitala i zorganizować specjalny odcinek obserwacyjny dla dzieci z podejrzeniem zakażenia. Przekazane przez firmę Veolia dwa kardiomonitory oraz pulsoksymetr są sprzętem niezbędnym do monitorowania stanu naszych pacjentów. Jesteśmy bardzo wdzięczni za pomoc. Docelowo aparatura ta służyć będzie w Izbie Przyjęć do diagnozowania zgłaszanych do nas dzieci - mówi Ewa Bachta, dyrektorka Szpitala Pediatrycznego w Bielsku-Białej.
Bielsko-Biała to niejedyne śląskie miasto, któremu pomaga Veolia. Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Tarnowskich Górach również wsparło miejskie szpitale.

Na ich rzecz dokonano zakupu 60 litrów profesjonalnych żeli do dezynfekcji ciała i rąk oraz 150 litrów płynów do dezynfekcji powierzchni. Placówkom opieki medycznej firma zapewniła także 240 maseczek wielokrotnego użytku, 40 przyłbic, prawie 300 rolek ręczników papierowych oraz ponad 1 400 butelek wody mineralnej. Dodatkowo spółki z Grupy Veolia ufundowały monitor funkcji życiowych, który trafił do Szpitala Powiatowego im. Hagera.

W Veolii doskonale wiemy czym jest odpowiedzialność za lokalne społeczności. Od ponad 20 lat w Polsce dostarczamy im wodę i energię, a służby medyczne dbają o ich zdrowie. Jednak czasy epidemii wymagają od nas wszystkich solidarności, mobilizacji i wspólnego działania, dlatego wspieramy bielską służbę zdrowia – mówi Marek Przytulski, dyrektor ds. rozwoju Linii Biznesowej Woda w Veolii.

Jesteśmy pełni podziwu dla lekarzy, pielęgniarek, ratowników, wszystkich pracowników medycznych, bez oddania których skuteczna walka o zdrowie Polaków byłaby niemożliwa. Poprzez nasze wsparcie chcemy dołożyć cegiełkę do tego wspólnego wysiłku. Mamy nadzieję, że sprzęt, który zakupiliśmy zgodnie z sugestiami placówek, odpowiadając na ich zapotrzebowanie i specyfikę, ułatwi im pracę również po zakończeniu epidemii – dodaje. Veolia wspiera lokalne społeczności w całej Polsce. W Łodzi pracownicy Veolii dostarczyli do Wydziału Zdrowia UMŁ 330 litrów płynu do dezynfekcji rąk, a w Poznaniu firma przekazała Szpitalowi Zakaźnemu 50 tysięcy złotych w formie darowizny oraz tysiąc maseczek ochronnych dla personelu medycznego.

Z kolei w Warszawie Veolia wsparła Wojewódzką Stację Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego „Meditrans”, zakupując środki ochrony osobistej, w tym 100 masek pełnotwarzowych i 100 masek półtwarzowych z filtrami. W Toruniu przekazali sprzęt ochronny (rękawiczki, maseczki, itd.) dla pracowników i współpracowników miejskich szpitali i urzędów. Podobnie w Gniewie, tam Veolia przekazała maseczki, które urząd miasta rozdystrybuował wśród mieszkańców i przedsiębiorców. W Miasteczku Śląskim spółka wsparła jedną ze szkół kupując urządzenie do dezynfekcji rąk, natomiast w Woźnikach przekazała maseczki ochronne z przeznaczeniem dla mieszkańców oraz środki do dezynfekcji powierzchni do wykorzystania w placówkach szkolnych.

Veolia należy do światowych liderów usług środowiskowych. W Polsce działa na terenie 109 gmin, dostarczając wodę i energię blisko 3 mln mieszkańców. Wśród odbiorców jej usług znajdują się również samorządy i podległe im instytucje, w tym ponad 250 szpitali i innych placówek opieki zdrowotnej.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Ostatnio zmieniany wtorek, 05 maj 2020 10:07
reklama
reklama