Wieczór miał wiele twarzy. Na scenie artyści Bielskiej Piwnicy Artystycznej im. Marii Koterbskiej i zaproszeni goście wykonali najpiękniejsze piosenki z polskich filmów i seriali. Nad całością czuwała reżyserka Agnieszka Szulakowska, a publiczność mogła dostrzec też dbałość o każdy szczegół – od przygotowania wokalnego (Darling Nikki), przez aktorskie (Marcin Piotrowiak), po muzyczne opracowania Patrycji Szkredki i kostiumy Victora de Baumonta. Produkcję koordynowała dr Gabriela Linkarczyk-Paszek.
Nie zabrakło również wątku charytatywnego. Podczas wydarzenia prowadzono zbiórkę na rzecz Fundacji Śląskie Hospicjum dla Dzieci „Świetlikowo”, które w Gemini Park prowadzi sklep „To i Owo Świetlikowo”. Dochód ze sprzedaży wspiera opiekę nad nieuleczalnie chorymi dziećmi.
Ale muzyka i pomoc to nie wszystko. Integralną częścią wieczoru była Gala „Missterium Lata 2025” – z koronami, szarfami i emocjami godnymi dużych scen. Laureaci wybrani przez jury otrzymali nie tylko tytuły, ale też stypendia i zaproszenia do udziału w sesjach zdjęciowych oraz wydarzeniach modowych.
Podczas pokazów mody zaprezentowano kolekcje butików Lulu Design, Styl Studio VENA i charytatywnego „To i Owo Świetlikowo”, a także projekty marki Alwero – The Wool Factory, które dodały wydarzeniu nuty naturalnej elegancji. Jury – w którego skład weszli: Wiktoria Bednarczyk, Joanna Babińska, Ilona Barańska, Edyta Dwornik, Anna Góra, Aleksandra Gruszka, Kornelia Sojka, Jadwiga Stachura i Ewelina Szypuła.– oceniało nie tylko urodę, ale i sceniczną charyzmę uczestników.
Koncert i gala odbyły się pod honorowym patronatem starosty bielskiego Andrzeja Płonki i burmistrza Czechowic-Dziedzic Mariana Błachuta. Publiczność opuszczała salę z poczuciem, że była świadkiem czegoś więcej niż zwykłego koncertu – połączenia muzyki, mody i gestu solidarności z potrzebującymi.
Czytaj także:
Byliśmy, widzieliśmy, opisujemyW tej rubryce dzielimy się naszymi wrażeniami z koncertów, wernisaży, spektakli i innych wydarzeń, które tworzą kulturalny puls Bielska-Białej.
2026-01-06
Orszak Trzech Króli na ulicach Bielska-Białej
2026-01-01
Sylwester na placu Wojska Polskiego w Bielsku-Białej. Tłumy powitały Nowy Rok
2025-12-16
Kalendarz Beskidzki 2026 – pamięć, sztuka, ludzie. Pierwsze spotkanie promocyjne
2025-12-14
Drugi dzień Świąt na Starówce. Tłum, kolędy i Enej
2025-12-13
Grzaniec, mikołaje-akrobaci i karuzela. Święta na Starówce wystartowały
2025-12-09
Co łączy Witkacego, Lenina, kino i 135-letnią scenę teatralną? Odpowiedź poznali widzowie nietypowego seansu w Teatrze Polskim
2025-10-20
141. wieczór BSK – pod znakiem dobrej energii z zespołem Czerwony Tulipan
2025-10-02
Senioralny Piknik w Kolorach Radości - zobacz, co działo się w parku Słowackiego
2025-09-25
120 lat, to znaczy umrzeć młodo - mawiali Chińczycy
2025-09-22
Wszechświat Kobiet – Gala, która połączyła sztukę, solidarność i kobiecą moc
2025-09-14
Bieg KoBBiet w Bielsku-Białej: Tysiąc serc na trasie mimo deszczu. Sport, solidarność i walka o zdrowie
2025-09-10
Od Buenos Aires do Bielska-Białej: Michał Shevchenko o tangu, muzeum i teatrze
2025-09-06
Plenerowe spotkanie z Banialuką na wzgórzu Trzy Lipki
2025-09-05
Talenty wokalne na festiwalowej Gali w Bielskim Centrum Kultury
2025-08-28
Cubana Dance Show — pokaz grup tanecznych na Placu Wojska Polskiego
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu bielskirynek.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Zmiana organizacji ruchu na ulicy 1 Maja
Czas na remont wybrali sobie idealnie, w roku Polskiej Stolicy Kultury rozkopać ulicę przy Teatrze, to mistrzostwo i antypatent!
Pablo
18:22, 2026-04-01
Ile będzie kosztować nowy pomnik w Bielsku-Białej?
Z kim to było konsultowane bo nie z mieszkańcami
Krzysztof
14:18, 2026-04-01
Ile będzie kosztować nowy pomnik w Bielsku-Białej?
Koszty to jedno, ale sam projekt – w moim odczuciu – nie jest szczególnie wybitny. Trudno też dostrzec w nim wyraźne nawiązanie do idei połączenia miast. Dodatkowo ta nagość sprawia, że już teraz można przewidzieć, iż pomnik prędzej czy później będzie „ubierany” w sweterki, i to nie tylko zimą. Widziałam również inne propozycje, w tym projekt wygenerowany przez AI, który pojawił się w komentarzach pod jednym z postów na Facebook dotyczących tego pomnika. Szczerze mówiąc, w mojej ocenie wypadł on zdecydowanie lepiej niż obecna koncepcja.
MieszkankaBB
09:25, 2026-04-01
Zadaszenie deptaka w Bielsku-Białej? Nowy pomysł miasta
Brawo Bielsko . Niewiem tylko dlaczego nie piszecie o wiszącej kolejce z dworca PKP do centrum Szczyrku .
Walenty
09:14, 2026-04-01